Blogokról. Neked.

Blogelemzés – Varázsfirka (Könyvek bűvöletében)

Sorozatunk legújabb részében ismét egy irodalommal és könyvekkel foglalkozó blogot mutatunk be. Mint azt már korábban említettük, imádunk olvasni, tehát örültünk mikor a Varázsfirka írója felkeresett. A blogon nem csak könyves cikkeket, hanem írókról, és érdekességekről szóló bejegyzésekkel is találkozhatunk.

 

Milyen olvasnivalót vigyünk magunkkal nyaralásra? Mit mond a könyves horoszkópunk? Itt ezt is megtudhatjuk. Alig tudtunk elszakadni az olvasástól, hogy az elemzés is elkészüljön.

Nagyon élvezetes volt elmerülni hosszabban a Varázsfirkában. A blog több szempontból is nagyszerű, mind kivitelezésben, mind tartalomban. Nem találtunk túl sok olyan dolgot, amit máshogy csinálnánk, de azért igyekeztünk minél több javaslattal előállni.

A lenti pontokban összeszedtük mi az, ami nekünk különösen tetszik a blogban valamint a Facebook oldalban és mi az, amin esetleg lehetne változtatni. Reméljük, hasznos a lista másoknak is.

 Capture

 

Blog

 

Nagyon stílusos fejléckép. A színek szépen vannak koordinálva. Háttérkép, bejegyzések háttere mind összhangban van.

A sötét háttér nem biztos, hogy mindenkinek bejön, de könyves blogoknál különösen népszerű, és mivel ennyire ízlésesen van összeállítva, így egyáltalán nem zavaró, sőt, azonnal hangulatot teremt. Mintha egy régi könyvesboltba, vagy irodalmi kávéházba csöppent volna az ember.

A barna alapon fehér cím egy kicsit húzza a szemet.

Capture2

Betűtípus és méret tökéletes, könnyen olvasható.

Nincs menü: kellene, főleg, hogy már 2014-től íródik a blog. Könnyebben merülne el az olvasó a blogban, hisz a bejegyzések maguk nagyon érdekesek. Mintha egy irodalmi magazin lenne. Tele érdekes információ morzsákkal, tehát jó lenne, ha könnyebbé lenne a tájékozódás.

 

Oldalsáv

 

A bemutatkozás jó, lényegre törő, nem túl hosszú, és még a blogger letölthető könyve is megemlítésre kerül benne. Nagyszerű.

Nem látni kategóriákat. Ha még nincsenek, akkor ezt orvosolni kéne, csupán a menü kialakítása miatt is.

Capture10Mi a Lexen jegyzetei? Kinek a blogja? Ha más írja, semmiképp se legyen a blogkövetés előtt. Elsődleges a saját blog legyen. Ha Lexen egy másik blogger, akkor lehet egy “Őket olvasom” mezőt kialakítani, és belinkelni a blogot.

A Blogkövetés semmiképp se legyen majd az utolsó helyen.

Kapcsolat elveszik a lap alján.

  Capture9

Facebook widget kétszer van kint, ha ugyanarra az oldalra visz, akkor egyszer is elég. (Tudom, az egyik eddig a könyves oldalra irányított, de most már nem, tehát jobb lenne levenni).

A Facebook widget esetleg mehetne feljebb is a fejlécben, így rögtön az olvasók szeme előtt lenne. A bemutatkozás lehetne a mostani Facebook ablak helyén. Több okból is megfelelne ez a felállás.
Először is a névből eléggé nyilvánvaló miről szól az oldal.
Másodszor az emberek könnyebben utánakeresnek az íróról szóló ablakra, mint a követési lehetőségekre.
Harmadszor a bemutatkozás végén megemlíted letölthető könyvedet, és így a könyves link rögtön alatta lenne. Tehát szépen összekapcsolódna a kettő.

Capture3 Capture4

 

Tartalom

 

  • Jó lenne, ha több bejegyzés lenne látható a főoldalon, hogy kitöltse az oldal hosszát. Az oldalsáv hosszabban fut, mint a bejegyzések, és a szépen összeállított színhatás megtörik a nagy fehér blokk miatt.

Capture11

  • A bejegyzések tagolása nagyon jó. Nem túl hosszúak a bekezdések és a kiemelések a megfelelő helyre vonzzák a szemet. Nyilvánvaló a blogger írói vénája, a témához tökéletes a forma.

Capture6

  • Vizuálisan is szépek az írások. Kiválasztott bejegyzéseknél a képek színéhez van igazítva a szöveg színezete is. Nagyon szép, és érdekesebb ezáltal az összhatás. Csak ügyelni kell, hogy minden szín jól olvasható legyen – a világos szürke kissé nehézkes a szemnek.

 

Facebook:

 

A blog és a Facebook oldal fejléce bár nem ugyanaz, színében és motívumában hasonló, tehát könnyen asszociálható. Ugyanez vonatkozik a fejléc betűtípusára is, nem ugyanaz, de látszik, hogy a blogger igyekezett hasonló formátumot választani.

Capture12

Ideális esetben jó lenne minden nap posztolni valamit a Facebookon is. Közösségi médiában, aki nem aktív, az nem létezik. Ha nincs idő minden nap a Facebook előtt ülni, be lehet tervezni néhány posztot előre (naponta egy is elég. Heti max. 10).

A Facebook oldal csak nemrég indult, ehhez képest a 82 követő nagyon jó.

Capture16

Jó, hogy sticky postnak az oldal tetején van a könyv elérhetősége, és hogy ez tulajdonképpen átirányít mindenkit a blogra. De a blog Facebook oldalán lévő call to action lehetne inkább a contact us. A menüben lehetne egy oldalt az összes elérhetőséggel (mail, social media) – ide irányíthatna a call to action gomb.

 


Összességében egy nagyon intelligens blogot látunk magunk előtt. Jól átgondolt, egységes külső, könnyen olvasható írások, érdekes témák. A Varázsfirka tökéletes ellenérv azoknak, akik azt állítják, hogy könyvekről írni unalmas, és egyoldalú.


 

Csak így tovább, lesni fogjuk a blog fejlődését!

 

 

Ha tetszett a bejegyzés kövesd a Blogokról.Neked. Facebook oldalt. Hasznos információk, motiváció és támogatás vár.

Valamint lépj be Facebook csoportunkba is, ahol a bloggerek beszélgetnek, ötletelnek, segítenek egymásnak, tanulnak, fejlődnek, és együtt fejlesztik a blogokat! 

Kattints, és csatlakozz a Facebook

Címkék:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!